Home / Blogs / pandorax's blog / Uludağ Üniversitesi ve Pandora X Doktora ile İş Birliği

Uludağ Üniversitesi ve Pandora X Doktora ile İş Birliği

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ve Pandora X TÜBİTAK  224 sayılı Sanayi Doktora Programı çerçevesinde bir araya gelerek iş birliği için imzaları attı.  Yapılan anlaşma kapsamında   3 doktora öğrencisi firmamızla birlikte AR-GE ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirecek.

 

 Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz törende; ‘‘Üniversite ve sanayi kesimi iş birliklerine devam devam edeceğiz. İnşallah bu program çerçevesinde yetiştireceğimiz doktora öğrencilerimiz sanayicilerimize ve bizlere ciddi katkı sağlayacaktır. Buradan herkes kazançlı çıkacak. Ülkemiz ve toplumumuz da kazanmış olacak. Bizlere destek veren, iş birliği yapan tüm sanayicilerimize ve iş dünyası temsilcilerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun…’’ sözlerini dile getirdi. AR-GE direktörümüz Emrah Aydınalp ise   bu iş birliği ile faydalı projeler üretileceği ve her anlamda gelişimin önünü açacağı inancını vurgulayarak şu sözleri dile getirmiştir; ‘‘Bu sayede hem firmamız hem öğrencilerimiz hem de üniversitemiz kendisini geliştirmiş ve ülkesinin kalkınmasına bir nebze de olsa katkı sağlamış olacak. Öğrencilerimiz de bu program vesilesiyle sektörün nasıl işlediğini birebir gözlemleme fırsatı yakalamış olacak. Bizlere de programda yer verdiğiniz için teşekkür ediyoruz’’ dedi.

 

AR-GE teknolojik gelişim için bir merdivendir ve o basamakları insan oluşturur. Yaratıcılığın ve kalitenin ön planda tutulduğu bu faaliyetler topluma ve ekonomik kalkınmaya destek olmaktadır. Teknolojinin kaynağı olan bilim ile yenilik üretebilmek ve bunu kullanılır düzeye getirmek oldukça önemli bir gelişimdir. Bilgiyi kalite ile bütünleştirmek AR-GE faaliyetleri kapsamında iyi bir işlerlik gerektirir. Çalışmalar neticesinde sağlanan yenilik ile sektöre verimlilik sağlamak ve rekabeti ulusal olarak gerçekleştirmek en büyük hedefimizdir.

 

 Pandora X olarak; TÜBİTAK, üniversite ve sanayi iş birliği kapsamında Uludağ Üniversitesi doktora öğrencileri ile geleceğe katkı sağlayabilecek AR-GE ve bilimsel çalışmalar için mutluluk duyuyoruz.