Muhammet Erdogan

 Ana Sayfa / Muhammet Erdogan

Muhammet Erdogan

Yazılım Geliştirici, TR
1997 yılında aldığım ilk bilgisayar 80386DX-40Mhz ile bilişim dünyasına adımımı attım. MSDOS 5.0 ile birlikte gelen Qbasic ile ilk programlama çalışmalarım o yıllarda başladı. 1998 yazında temin ettiğim Visual Basic For MSDOS 1.0 ile ilk görsel programlama deneyimine başlamış oldum.
2000 yılında KSU Andırın MYO Bilgisayar programcılığı bölümünü kazandım. Okul bitirme projem olarak da Kahramanmaraş Valiliği E-Devlet projesini ( https://ab.org.tr/ab04/program/100.html) üniversite hocamın (http://members.comu.edu.tr/cyasar/ozgecmisim.htm) desteği ile tamamladım. E-devlet projesindeki başarımdan dolayı 2004 yılının yazında Kahramanmaraş Valiliği Bilgi İşlem biriminde Sözleşmeli Programcı olarak göreve başladım. Görevde olduğum süre boyunca Valiliğe bağlı ildeki tüm resmi kurumların yazılım , Network ve Sistem yönetimi işini yürüttüm. 2012 Yılında Kahramanmaraş Valiliği bünyesindeki sözleşmeli görevimden evlenmem sebebiyle ayrılarak Bursaya taşındım.
Çeşitli projelerde yer aldıktan sonra; 2014 yılında Mezit Technology Ltd Şti. bünyesinde ARGE kapsamına geliştirilmekte olan Dijital baskı makinesinin kontrol kartlarının programlanması,PLC ile haberleşmesi görevini yerine getirdim.
(Makinenin Son Halini https://youtu.be/gFW36EDr63k Adresinde görebilirsiniz.)
Bunlardan başka Tekstil Sektöründe Dijital Tekstil Baskı Sistemlerinde kullanılan Miracle Power RIP ve Miracle Colorway programları ve bunların Renk yönetimi, Renk kalibrasyonu ve Görüntü işleme konularında yazılım geliştirmesi görevini yürüttüm. Ayrıca Miracle Power RIP programı için cihaz driver geliştirme görevini yerine getirdim.