Ana Sayfa / Ağ Günlükleri / pandorax günlüğü / 14 Mayıs Çiftçiler Günü

14 Mayıs Çiftçiler Günü

Çiftçiler Günü – Akıllı Çiftçi Destek Yazılımları ile Tarımsal Faaliyetlere Katkı Sağlıyoruz

 

Toprakları alın terleriyle işleyen, emeği ile ülkeye katkı sağlayan çiftçileri onurlandırmak için her yıl 14 Mayıs Çiftçiler Günü olarak kutlanıyor.

 

Toprağa güç veren bireylere destek olmak ve varlıklarına anlam kazandırmak  amacıyla Pandora X Yazılım ve Arge Ltd. Şti. firması olarak tarıma yönelik yazılımlar geliştiriyoruz. Çiftçilerimizin teknolojiyi kullanmalarına destek olup, ihtiyaç analizi yaparak tarladaki üretimin hızlı, planlı, izlenebilir hale gelmesine katkı sağlıyoruz. Yaptığımız modern, akıllı arayüzlerle ve nitelikli bilgi ile çiftçilerimizin verimliliğini karlılığını ve buna bağlı olarak yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefleyerek ilerliyoruz.

 

Uygulamalarımızda toprak analizi, toprak işleme, ekim, gübreleme, ilaçlama, ürün koşullarını izleme ve hasat işlemlerinin daha etkin bir şekilde yerine getirilmesi gibi teknikleri kullanarak toprak verimliliğini arttırmayı hedefliyoruz. Bitkisel üretimde akıllı tarımın önemli unsurlarının pratikte uygulanabilmesi, arazideki değişkenliğin takibinin yapılması önemlidir.
Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren kadın çiftçilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlarız.